До уваги батьків неповнолітніх дітей!

Фото без опису

Сьогодні значної актуальності набула проблема вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, а також тютюнокуріння серед неповнолітніх. Діти, постійно бачучи дорослих, у тому числі й батьків, які п'ють пиво або й міцніші алкогольні напої, палять - вважають це нормою життя. Але хто ж, як не дорослі, повинні потурбуватися про майбутнє покоління?

Якщо неповнолітньому не виповнилось 18 років, то за розпивання ним спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у нетверезому вигляді правоохоронцями складається протокол на його батьків за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей). Після цього батьків підлітка – правопорушника чекає суд, який розглядає такі протоколи і, відповідно, виносить рішення про покарання. Штраф, як правило, становить від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Діти віком до 16 років з 22.00. до 06.00  можуть перебувати  у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків або законного представника дитини, або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність. Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вжити заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 06.00 дітей до 16 років без супроводження. Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право у період з 22.00 до 06.00  вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16 – річного віку.

Не менш небезпечними є факти втягнення неповнолітніх у розпиття спиртних напоїв. У таких випадках складається протокол за ст.180 «Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння». До відповідальності можуть притягнути батьків, осіб, що їх замінюють, чи інших громадян.

Батьки відіграють головну роль у формуванні світогляду дітей, тому саме їм доводиться  відповідати за вчинки дітей та вирішувати їх проблеми. Батьки спроможні уберегти свою дитину від неприємностей.

Пам’ятайте: здоров’я і безпека дітей залежить від батьків!