A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бужанська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Інформація

Інформація Лисянського районного сектору філії ДУ "Центр пробації" в Черкаській області на 2020 рік


Якщо ви звільнені від відбування покарання з випробуванням (іспитовий строк)?

Звільнення від відбування покарання з випробуванням полягає у звільненні засудженого від основного покарання за умови, що він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки. Іспитовий строк відповідно до статті 75 Кримінального Кодексу України встановлюється судом тривалістю від одного до трьох років.

У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням, Ви маєте довести, що усвідомили свій негативний вчинок, бажаєте змінитися. Ви не повинні вчиняти нові злочини і маєте виконати обов’язки, які покладені на Вас судом.

 

Які я маю права?

 

Під час перебування на наглядовій пробації, ви маєте право на:

  • роз’яснення Вам ваших прав та обов’язків;
  • отримання інформації про умови відбування покарання та звільнення від відбування покарання;
  • отримання інформації про можливу допомогу і консультації;
  • оскарження рішень, дій або бездіяльності персоналу органу пробації;
  • участь у складенні Вашого індивідуального плану роботи;
  • участь у програмах і заходах, що організовуються органом пробації;
  • нерозголошення інформації стосовно Вас третім особам, окрім випадків, що передбачені законом.
  •  

Що я зобов’язаний (а) робити?

 

У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням Ви зобов’язані:

  • виконувати обов’язки, які покладені на Вас судом;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання;
  • з’являтись за викликом до зазначеного органу.

До основних обов’язків належать:

  • періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.

До додаткових обов’язків належать:

  • попросити публічно або в іншій формі пробачення у потерпілого;
  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
  • працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано відповідну посаду (роботу);
  • виконувати заходи, передбачені апробаційною програмою;
  • пройти курс лікування від розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб;
  • дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля.

 

У разі не виконання Вами обов’язків, покладених на Вас судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про Ваше небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення Вас для відбування призначеного покарання.

Якщо місцезнаходження особи, звільненої від відбування покарання з випробуванням, невідоме працівник уповноваженого органу з питань пробації здійснює першочергові розшукові заходи.

 

Після закінчення іспитового строку, якщо Ви виконали покладені на Вас обов’язки та не вчинили нового злочину, за поданням уповноваженого органу з питань пробації Ви звільняєтеся судом від призначеного покарання, нагляд за Вами припиняється і Ви знімаєтеся з обліку в зазначеному органі.

За матеріалами офіційного веб-сайту Пробація України.


Досудова пробація

 

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, особливостей статусу та повноважень персоналу органів пробації визначені Законом України “Про пробацію” від 5 лютого 2015 року №160-VIII, а також Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених” від 7 вересня 2016 року № 1492-VIII.


            Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Підставою для складання досудової доповіді є ухвала суду. Представник органу пробації досліджує соціальне оточення обвинуваченого, його психологічну характеристику, аби з’ясувати причини вчинення злочину. Під час підготовки досудової доповіді представник органу пробації з’ясовує кримінальну історію особи, його сімейний стан і відносини у сім’ї, житлові умови, дані про роботу, фінансове положення, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної або наркотичної залежності, дані про фізичне та психічне здоров’я.

Слід враховувати, що досудова доповідь не може використовуватися у кримінальному провадженні як доказ винуватості обвинуваченого у вчиненні злочину.

Під час ухвалення вироку досудова доповідь береться судом до відома та долучається до матеріалів кримінального провадження.


            Для підготовки досудової доповіді працівник органу пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого, а саме: рідними, друзями, колегами, іншими особами, які знайомі з ним, а також отримувати інформацію з інших джерел, зокрема, матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання тощо.
В обвинуваченої особи також є права, які полягають в участі у складанні досудової доповіді, надаючи необхідну достовірну інформацію представникам органу пробації, надавати зауваження та уточнення до неї, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації. Від участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника органу пробації щодо перспективи позитивних змін.
Від злагодженої роботи всіх учасників досудової пробації, насамперед, суду (у частині надання розумних строків на підготовку досудової доповіді), органу пробації та обвинуваченого залежить повнота інформації про обвинуваченого та його потреби, і, найголовніше – допомога у прийнятті справедливого рішення щодо можливості виправлення без позбавлення волі.

 

Також, за посиланням   https://www.probation.gov.ua/?page_id=133

можливо ознайомитись з навчальним фільмом про досудову пробацію виготовленим Проектним офісом з питань пробації Міністерства юстиції України за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та компанії Агрітім Канада Консалтинг у рамках українсько-канадського проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE).

За матеріалами офіційного веб-сайту Пробація України.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь