ОПИС РОБОТИ ЦЕНТРУ
Центр соціальних послуг створено рішенням сесії Бужанської сільської ради №04-03/VII від 15.03.2019 року ( скорочена назва ЦСП), який керується в своїй діяльності Положенням про Центр соціальних послуг Бужанської сільської ради (нова редакція) затверджене рішенням сесії Бужанської сільської ради №05-02/VII від 27.03.2019 року.
Основними завданнями Центру є:
проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;
надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затвердженого Мінсоцполітики, з метою мінімізації або подолання таких обставин.
В структурі Центру соціальних послуг функціонують два відділення:
Центр з урахуванням потреб у соціальних послугах, визначених у Бужанській територіальній громаді, надає такі соціальні послуги:
догляд вдома; соціальна адаптація; соціальна інтеграція та реінтеграція; екстрене (кризове) втручання; консультування; соціальний супровід; представництво інтересів; посередництво; соціальна профілактика; інформування.
Соціальні послуги надаються відповідно до державних стандартів соціальних послуг, які затверджені наказами Міністерства соціальної політики України.
Надання соціальних послуг здійснюється шляхом ведення випадку, що включає такі етапи:
1) аналіз заяви/звернення про надання соціальних послуг, повідомлення про осіб/сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах або в ситуаціях, що загрожують життю чи здоров’ю особи;
2) оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах;
3) прийняття рішення про надання соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб особи/сім’ї;
4) розроблення індивідуального плану надання соціальних послуг;
5) укладення договору про надання соціальних послуг;
6) виконання договору про надання соціальних послуг та індивідуального плану надання соціальних послуг;
7) здійснення моніторингу надання соціальних послуг та оцінки їх якості.
Ведення випадку не застосовується у разі надання соціальних послуг одноразово, екстрено (кризово).
Послуги надаються за місцем проживання/перебування особи/сім’ї (вдома), у приміщенні Центру соціальних послуг, за місцем перебування особи/сім’ї поза межами приміщення надавача соціальних послуг (зокрема на вулиці).
Соціальні послуги надаються ЦСП за рахунок бюджетних коштів, з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг або за рахунок отримувача соціальних послуг/третіх осіб.
1.Cоціальні послуги за рахунок бюджетних коштів, незалежно від доходу отримувача соціальних послуг, надаються:
а) особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів - всі соціальні послуги;
іншим категоріям осіб - соціальні послуги з інформування, консультування, представництва інтересів, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово) .
б) отримувачам соціальних послуг, крім зазначених вище, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
в) інвалідам другої групи, особам , що мають 80 і більше років згідно рішення виконавчого комітету Бужанської сільської ради № 108 від 10.08.02020 року
2.З установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
3.За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:
а) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
б) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.
Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів або з установленням диференційованої плати визначається за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг, та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу. Методика обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Розмір плати за соціальні послуги визначає Центр соціальних послуг залежно від змісту та обсягу послуг, що надаються. Порядок регулювання тарифів на соціальні послуги затверджується Кабінетом Міністрів України.