Бужанська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Про роботу зі зверненнями громадян

               

Про роботу зі зверненнями громадян

       З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України  права на звернення до органів влади та органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, підвищення ефективності роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування зі зверненнями громадян, відповідно до вимог чинного законодавства України, зокрема Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 07 лютого № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" Виконавчим комітетом Бужанської сільської ради Звенигородського району Черкаської області вживаються необхідні заходи щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду звернень громадян. 

                  

 

 

 

       І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до виконавчого комітету Бужанської сільської ради у 2023 році

 

  Робота із зверненнями громадян у виконавчому комітеті Бужанської сільської ради у 2023 році проводилась у відповідності з Конституцією України, Законами України «Про звернення громадян», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими нормативними актами, Указом Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»,  з метою  забезпечення  реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до  органів  місцевого  самоврядування,  права громадян на участь  в  управлінні  державними  справами,  а  також підвищення  ефективності роботи  виконавчого комітету Бужанської сільської ради зі  зверненнями  громадян та ураховуючи необхідність об'єктивного, всебічного і вчасного розгляду звернень громадян.

  Для забезпечення своєчасного та якісного розгляду заяв, скарг та пропозицій громадян, оперативного вирішення порушених в них питань у виконавчому комітеті Бужанської сільської ради були створені належні умови прийому громадян. У виконкомі особистий прийом громадян протягом року проводили: сільський голова, секретар сільської ради, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету, керівники відділів та старости.

    На інформаційних стендах в приміщенні сільської ради та на сайті Бужанської сільської ради для інформування населення   розміщені графіки прийому громадян керівництвом виконавчого комітету сільської ради, та графіки прийому громадян старостами по  Яблунівському і Кам’янобрідському  старостинських округах.

     Керівництвом сільської ради першочергово розглядаються звернення, які надійшли від ветеранів війни і праці, осіб з інвалідністю, багатодітних сімей, сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування, внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

     Протягом звітного періоду до виконавчого комітету  Бужанської сільської ради надійшло  20 звернень громадян Із них 7 індивідуальних та 2 колективних звернень громадян. Через органи  влади вищого рівня надійшло 3 звернень.

  Жодне звернення не залишилось поза увагою, всі були належним чином розглянуті  та опрацьовані.

 

    Проведений аналіз звернень, які надійшли до виконавчого комітету, підтвердив актуальність питань роботи органів місцевого самоврядування, соціального захисту, а саме: вирішенню проблем, з якими звертаються особи із інвалідністю внаслідок війни, особи із інвалідністю, багатодітні сім’ї, одинокі матері, які потребують соціального захисту ( надання матеріальної допомоги на лікування та реабілітацію)

 Діє постійна комісія з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища та природніх ресурсів, на якій розглядалися звернення громадян стосовно земельних питань.

Аналіз кількості та характер звернень громадян, які звернулися до виконавчого органу сільської ради протягом звітного періоду 2023 року, показав, що найбільша кількість звернень стосується діяльності органів місцевого самоврядування -16 та соціального характеру-4.

На особливому контролі знаходяться звернення громадян, що надходять з Черкаського обласного контактного центру – 6 звернень, які відпрацьовані, і надана відповідь..

Слід зазначити, що всі звернення, які надходять на адресу сільської ради уважно розглядаються. Викладені факти ретельно перевіряються, докладаються зусилля до вирішення порушених у зверненнях питань. Правова допомога з порушених питань діяльності сільської ради надається громадянам, як особисто, так і у телефонному режимі.

Особливу увагу керівництво виконкому зосереджує на невідкладному та якісному задоволенні законних запитів громадян, на недопущенні надання необґрунтованих відповідей.

Питання організації роботи зі зверненнями громадян перебуває на постійному контролі керівництва Бужанської сільської ради.

Виконавчий комітет Бужанської сільської ради і надалі буде забезпечувати якісний розгляд звернень громадян, оперативно вирішувати порушені громадянами питання, відповідно до вимог чинного законодавства.

 

 

  Інформаційно-аналітична довідка

про роботу зі зверненнями громадян за 2023 рік

Згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» виконавчий комітетБужанської сільської ради інформує, що в Бужанській територіальні громаді проводиться робота по розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян і створюються необхідні умови для практичної реалізації громадянами наданого Конституцією права на звернення.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», громадяни звертаються до органу місцевого самоврядування як в письмовому вигляді, так і усно на особисті прийоми до керівництва чи до посадових осіб відповідних відділів.

За 2023 рік до сільської ради надійшло 20 звернень. Із них 7 індивідуальних та 2 колективних звернень громадян. Через органи влади вищого рівня, надійшло З звернень.

Жодне звернення не залишилось поза увагою, всі були належним чином розглянуті та опрацьовані.

Звернення, які знаходились на контролі в сільській раді розглянуто і проінформовано про їх розгляд без порушення термінів.

Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується питань:

соціального захисту-4, земельних відносин - 2

На особливому контролі знаходяться звернення громадян, що надходять з Черкаського обласного контактного центру -6 звернень, які відпрацювані, і надана відповідь,

Відповідно до частини 5 пункту 1 Указу особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються особи з інвалідністю внаслідок війни, особи з інвалідністю, багатодітні сім'ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту (надання матеріальної допомоги на лікування та реабілітацію) та підтримки.

Розпорядженням сільського голови від 31.12.2020  №76 затверджено  графіки особистого прийому громадян посадовими особами виконавчого комітету .На інформаційних стендах в приміщенні сільської ради розміщені графіки прийому громадян керівництвом та старостами по старостинським округам.

З метою вдосконалення роботи із зверненнями громадян у сільській раді запроваджено функціонування «гарячої лінії» та «телефону довіри» при Бужанській сільській раді.

Працівниками виконкому Бужанської сільської ради здійснюється щоденний консультативний прийом громадян з питань, що належать до повноважень сільської ради. Жителям територіальної громади надаються консультації, як при безпосередньому зверненні так і в телефонному режимі.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь