A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бужанська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Цивільний захист та запобігання надзвичайним ситуаціям


 

 

МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ УКРИТТІВ В БУЖАНСЬКІЙ ТГ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як захистити себе від радіації

 

За час війни в Україні не раз поставало питання радіаційного забруднення – через захоплення атомних електростанцій, некомпетентну експлуатацію цих об’єктів і погрози застосування ядерної бомби. Хоча наразі це порожні слова і сподіватимемося, що прогнози нездійсненні, треба бути готовим до всього і тверезо оцінювати ситуацію. Про природу радіації та способи захисту від неї пересічному українцеві розповів Олег Нагурський, завідувач кафедри цивільної безпеки Львівської політехніки.

Перша небезпека – аварії на атомних електростанціях. Це найбільш реальні загрози, які матимуть вплив на навколишнє середовище. І передовсім варто розуміти, від чого ж усе-таки треба себе захищати.

– Перенощиком радіоактивних нуклідів є пил, який формує пилову хмару, що за якийсь час може дійти дуже далеко, все залежить від метеорологічних умов. Її несе вітер, тому, якщо це станеться і на території виникне загроза забруднення радіоактивними нуклідами, тут уже треба захищати себе як від пилу, – розповідає пан Олег.

Фахівець виділяє кілька способів захисту:

  • мінімальне перебування на повітрі;
  • радіоактивне забруднення не передбачає укриття в бомбосховищах, можна бути вдома, але передбачає максимальну герметизацію вікон і всіх щілин у приміщенні;
  • по змозі фільтрувати повітря в укритті;
  • часто потрібно проводити вологе прибирання, щонайменше кожні 4–6 годин, щоб змити весь пил;
  • надворі використовувати респіратор 2-го класу захисту, не медичну маску. Він має щільно прилягати, щоб захистити орган дихання;
  • коли є загроза радіоактивного забруднення, взагалі заборонено вживати воду з відкритих джерел: колодязів, річок, озер, природних джерел. Для вживання підходить тільки та вода, яка пройшла попереднє оброблення, найкраще в разі такої загрози запастися питною водою;
  • на продукти харчування також осідає пил, тому важливо все ретельно мити перед вживанням;
  • проводити профілактику йодом або вживати радіопротектори варто лише за призначенням лікаря, вдаватися до самолікування категорично заборонено;
  • для йодової профілактики вживати йодовану сіль, її багато не з’їси, тож це безпечніше, ніж пити йод.

– Якщо ж катастрофа набуде великих масштабів і постане потреба в евакуації, буде офіційне попередження від державних органів. Та для того, щоб евакуюватися, треба обрати чисту місцевість. Не всі ми маємо прилади для вимірювання радіації й зараз кидатися шукати їх нема сенсу, бо, якщо буде потреба в евакуації, її треба реалізовувати тільки за інформацією і точними вказівками Державної служби з надзвичайних ситуацій, – наголосив Олег Нагурський.

ПАМ`ЯТКА_БЕЗПЕЧНОГО_СВЯТКУВАННЯ_РЕЛІГІЙНИХ_СВЯТ

Рятувальники проводять попереджувальну роботу, аби запобігти нещасним випадкам на водоймах у зимовий період

Та попри численні застереження, люди продовжують наражати свої життя на небезпеку. Хтось це робить заради кількох рибин. Дехто вважає, що легкого морозу достатньо, аби найближчий ледь замерзлий ставок можна було б використовувати як ковзанку. Кожен цей випадок - не лише порушення правил безпеки і байдуже ставлення до свого здоров'я, а й поганий приклад дітям.

А про те, що діти наслідують поведінку дорослих і не слухають порад - свідчить невтішна статистика нещасних випадків за участю молодого покоління.

Приміром, дивом вдалося уникнути біди днями на Дніпропетровщині. Так, в Саксаганському районі м. Кривий Ріг на затоці р. Саксагань під час прогулянки по кризі на відстані 4 м від берега провалилися у воду двоє дітей 2009 та 2010 років народження. Хлопчиків витягли з води на берег чотирнадцятирічнй підліток та випадковий перехожий. Постраждалих в задовільному стані було направлено до дитячої міської лікарні № 4 м. Кривий Ріг.

Водночас, на Прикарпатті ледь не загинув рибалка, коли провалився під кригу на міському озері у Снятині Коломийського району. Саме в цю пору неподалік озера знаходились місцеві мешканці, котрі почувши крики чоловіка, одразу кинулись на допомогу. Як з'ясувалось, чоловік провалився під лід на відстані близько 20-25 м від берега. Люди за допомогою мотузки витягли місцевого рибалку з крижаної пастки на берег водойми.

В обох цих випадках громадянам пощастило, що поряд були ті, хто побачив і почув, що необхідна допомога. Проте скільки людей гине, опинившись із наслідками своєї необачності сам на сам? Відповідь на це питання рятувальники шукали разом із громадянами, до яких зверталися під час інформаційно-роз'яснювальної роботи упродовж тижня.

Так, з метою недопущення нещасних випадків на льоду рятувальники Звенигородщини разом із представниками патрульної поліції проводять  профілактичні рейди щодо безпечної поведінки на зимових водоймах. Під час роз’яснювальної роботи спеціалісти розповідають дітям та дорослим про небезпеку виходу на тонку кригу, заходи безпеки на льоду та порядок дій на випадок, якщо людина провалилася під лід.

Подібні заходи надзвичайники проводитимуть і надалі впродовж усього зимового періоду.

Шановні громадяни, візьміть до уваги кілька порад щодо поведінки поблизу та на водоймах, коли крига ще надто тонка.

Пам’ятайте про таке:

  • виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
  • забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;
  • переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
  • забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
  • забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
  • не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
  • не вживайте спиртні напої біля водойм;
  • пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Рятувальники проводять попереджувальну роботу, аби запобігти нещасним випадкам на водоймах у зимовий період

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки у побуті під час опалювального сезону!

Пожежі у побуті, на жаль, явище нерідкісне. Через власну недбалість та нехтування елементарними протипожежними правилами, громадяни наражають на небезпеку своє життя та здоров’я, а також оселю і майно. Найстрашніше, що через безвідповідальність однієї людини можуть постраждати інші – члени родини, сусіди або ж співмешканці багатоквартирного будинку. Особливої актуальності ця проблема набуває в осінньо-зимовий період, коли для обігріву помешкань громадяни застосовують пічне опалення, каміни та електричні прилади.

Шановні громадяни! Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею  в оселі,  будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань:

  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • використовуйте пічне опалення та прилади для обігріву, дотримуючись правил пожежної безпеки.

При виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101

 

Дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Підпал сухої трави це злочин.....

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь